Stawki na prace leśne
Stawki na prace leśne
Odsłon: 102793 | Ocena: 160 | Czas: 2m 2s |


Szukaj
Dyskusja:


Stawki na prace leśne To ile zarabia pilarz? Bo z tego filmu nic nie wynika
grosze kurwa praca przy drzewie jest bardzo cieżka
szukam pracy w szweckich lasach, czyszczenia pielegnacja noszenie galezi walkow, pracowalem w lesie, wie ktos gdzie sa jakies nabory?
Oszczędzę wam oglądania tej paplaniny.
49zł.
kazdy ucieka do miast. kazdy woli w maku robic frytki za 3000, niz w lesie zapierdalac za 2000. Ciemno to widze
to ile zarabia pilarz?
10-12 od metra?
To nie tylko nadleśnictwo nas okrada ale pracodawcy też
Tylko zobaczcie ile pilarz lub zrywkarz muszą zrobić metrów aby zulowiec zarobił tylko na zapłacenie zusu za nich. Po przeliczeniu wyjdzie wam naprawdę szok.
w lasach państwowych nigdy nie dbano o pracownika leśnego a dla porównania wystarczy popatrzeć jak uposażenia jest służba leśna :ma dobre wynagrodzenie za nic nierobienie,darmowe mieszkanie,dotacje na samochód,dopłatę do paliwa,mundur i buty mendily za 700zł i jeszcze narzekają że Lp nie chcą im sprzedać leśniczówek bo tak się zasłużyli dla LP. A tak temat przetargi w lasach to fikcja wynagrodzenie za pracę jest zwykle narzucone przez Lp a nie przez wykonawcę. Tak więc nie ździwcie się panowie z lasów państwowych że kiedyś braknie byłych pracowników leśnych a młodzi nie są chętni do pracy za 12 zł
prawda jest taka że za pozysk i zrywkę lasy płacą 1/10 tego za ile sprzedają surowiec dalej jakie maszyny zule w lesie robią na takim sprzęcie często tak starym że łatają co chwilę bo awarie a zielini z nadleśnictw w tamtym roku średnio dostali podwyżki 30 procent a jak na przetargu jak ktoś w ofercie na pakiet podwyższy o 6% to odrzucają, żenada.
Stawki glodowe od wielu wielu latJeden robotnik lesny robi na paru urzędasów z Lasow Panstwowych..Rzucic ta robote w diably niech sobie sami robia za takie pieniadze.
a ile liczą za zrywkę historycznego dęba a nie takie pierdoły
mowi to co musi mowic zeby nie zostac zniszczonym przez zielony zakon. Stawki w lesie sa glodowe a wymagania rosa.
Stosuje się często przelicznik roboczogodzinowy w zależności od klasy wieku, rodzaju drzewostanu, pracochłonności. Pytanie moje, czy kryterium trudności terenowych (duże nachylenie, bagienko, itp) jest stosowane przy wyliczaniu pracochłonności? Pytam, bo jako zrywkarz, którego interesowała jedynie stawka za m3, raczej nie miałem zbyt wielkiej styczności z tym systemem. Bo wtedy starczy kilka powierzchni rębnych w niekorzystnym terenie i robi się nieciekawie... Oczywiście unika się nawet wyznaczania takich powierzchni, no ale zauważyłem, że zdarza się...
tylko rozdzielić metry od dłużycy i jest ok
dobrze chłop mówi